طرز تهیه تارت انجیر | آموزش پخت تارت انجیر

طرز تهیه تارت انجیر

مواد لازم برای خمیر:
شکر 150 گرم
کره 225 گرم
نمک 4 گرم
وانیل 5 گرم
تخم مرغ 1 عدد
شیر یک چهارم پیمانه
آرد 440 گرم
بیکینگ پودر 5 گرم

مواد لازم برای کرم:
شیر 1 پیمانه
شکر یک چهارم پیمانه
وانیل یک هشتم ق چ
زرده تخم مرغ 3 عدد
آردیک چهارم پیمانه
خامه سه چهارم پیمانه
انجیر به مقدار لازم

طرز تهیه:

در کاسه ای شکر و کره و نمک و وانیل را با هم زن بزنید تا کرم رنگ شود تخم مرغ را کم کم اضافه کرده و هم بزنید تا حدی که مخلوط شود سپس شیر را اضافه کنید.
در ظرفی جدا آرد و بیکینگ پودر را الک کرده و به مواد اضافه کنید و مخلوط کنید تا خمیر به دست آید. خمیر را تا جایی که نرم و یک دست شود ورز دهید. روی خمیر را پوشانده و در یخچال قرار دهید به مدت 1 ساعت.
فر را با دمای 245 درجه فارنهایت از قبل گرم کرده خمیر را به ضخامت 2 سانت پهن کرده و داخل قالب پهن کنید روی آن را با چنگال سوراخ هایی ایجاد کرده و فویل نازکی روی خمیر بکشید و روی فویل را با لوبیای خام بپوشانید و به مدت 10 دقیقه در فر قرار دهید سپس فویل و لوبیا ها را برداشته و مجدد 5 تا 7 دقیقه در فر گذاشته تا طلایی شود. پس از سرد شدن خمیر آن را از قالب جدا کرده و در ظرف مورد نظر قرار داده.
برای کرم رویه شیر و نیمی از شکر را در قابلمه کوچکی روی حرارت ملایم گذاشته تا شکر حل شود ولی شیر نباید بجوشد وانیل را نیز به آن اضافه کنید. در کاسه ای زرده تخم مرغ و باقی مانده شکر و آرد را با هم مخلوط کرده تا کرم رنگ و یک دست شود سپس شیر را کم کم به مواد اضافه کرده و با لیسک مخلوط کنید. کرم را مجدد روی حرارت ملایم قرار داده تا غلیظ شود آن را داخل کاسه ای ریخته و روی آن را بپوشانید در یخچال قرارداده تا سرد شود. خامه فرم گرفته را آماده کرده و به کرم سرد اضافه کنید و هم بزنید تا یک دست شوند. کرم آماده شده را روی کراست سرد شده ریخته و یا انجیرهایی که 4 قسمت کرده اید تزیین کنید.

کسانی که این دسر خوشمزه را تهیه کردند میتوانند در قسمت نظرات با ما و بقیه خوانندگان در میان بگذارند

همچنین در سبزپندار بخوانید:

طرز تهیه دسر بوراتوس توت فرنگی | آموزش دسر بوراتوس توت فرنگی

طرز تهیه کلافوتی | دسر کلافوتی | آموزش دسر کلافوتی