زندگی نامه شایسته ایرانی و همسرش + اینستاگرام

شایسته ایرانی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر می باشد که فعالیت بازیگری خود را به صورت حرفه ای در سال 1384 با بازی در فیلم سینمایی “آفساید” آغاز کرده است.

بیوگرافی شایسته ایرانی

بیوگرافی شایسته ایرانی

 • نام : شایسته
 • نام خانوادگی : ایرانی
 • تاریخ تولد : 2 تیر 1358
 • محل تولد : تهران
 • تحصیلات : کارشناسی رشته نمایش
 • وضعیت تاهل : مجرد
 • سال های فعالیت : 1384 تاکنون

خانم ایرانی متولد 2 تیر 1358 در تهران می باشد. وی در خانواده ای چهار نفره متولد و بزرگ شده است و تنها یک خواهر به نام شیما دارد.

شروع فعالیت بازیگری

کلای های بازیگری

او قبل از ورود به صورت حرفه ای به عرصه بازیگری دوره های بازیگری را در کانون سینماگران جوان گذراند و در اوایل دهه هشتاد فعالیت خود را با حضور در صحنه تئاتر و نمایش شروع کرد.

شروع فعالیت بازیگری با سینما

این هنرپیشه  فعالیت حرفه ای بازیگری خود را در سینما و در سال 1384 با ایفای نقش در فیلم سینمایی “افساید” به کارگردانی جعفر پناهی آغاز کرده است که البته این فیلم اجازه پیدا نکرد و دیده نشد. او در دومین تجربه سینمایی خود در فیلم سینمایی “موج سوم” به کارگردانی آرش سجادی حسینی حضوز پیدا کرد.

از دیگر فعالیت های سینمایی وی می توان به ایفای نقش در فیلم های سینمایی “آینه های رو به رو” به کارگردانی نگار آذربایجانی در سال 1388، “امکان مینا” به کارگردانی کمال تبریزی در سال 1394، “فصل نرگس” به کارگردانی نگار آذربایجانی در سال 1394، “کامیون” به کارگردانی کامبوزیا پرتوی در سال 1396 و … اشاره کرد.

شروع قعالیت در تلویزیون

او نخستین بار در نوروز 1388 با بازی در سریال تلویزیونی “عید امسال” به کارگردانی سعید آقاخانی که از شبکه تهران پخش گردید وارد قاب تلویزیون شد.

از دیگر فعالیت های وی در عرصه بازیگری در تلویزیون می توان به ایفای نقش در مجموعه های تلویزیونی “ستایش” به کارگردانی سعید سلطانی در سال 1388 و ” ستارخان” و “ایراندخت” هر دو به کارگردانی محمدرضا ورزی در سال 1396 اشاره کرد.

او در یکی از آخرین فعالیت های تلویزیونی خود در سال 1398 در سریال تلویزیونی “ترور خاموش” به کارگردانی احمد معظمی در نقش نغمه حضور پیدا کرده و به ایفای نقش پرداخت.

شایسته ایرانی با موهای بلند

تحصیلات دانشگاهی

خانم ایرانی فارغ التحصیل کارشناسی رشته نمایش از دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.

ازدواج و همسر

در مورد ازدواج این هنرپیشه تاکنون خبری منتشر نشده است و به نظر می رسد وی مجرد باشد.

شایسته ایرانی

فعالیت صداپیشگی

شایسته ایرانی علاوه بر بازیگری در عرصه هنر به عنوان صداپیشه نیز در فیلم سینمایی خاله قورباغه به کارگردانی افشین هاشمی در سال 1395 حضور داشته است.

فعالیت کارگردانی

او به عنوان کارگردان تئاتر نیر فعالیت داشته است. او در نمایشنامه خوانی “سنترال پارک وست” به عنوان کارگردان فعالیت کرده است. از بازیگران این نمایش می توان به نگار آذربايجانى، ژاله صامتى، مسعود كرامتى، سام قريبيان و هستى مهدوى فر اشاره کرد.

نقش تراجنسی در فیلم آینه های رو به رو

این هنرپیشه با استعداد در انتخاب فیلم هایش وسواس زیادی به خرج می دهد به همین خاطر آن طور که باید و شاید مطرح و دیده نشده است. او در فیلم سینمایی “آینه های رو به رو” در نقش یک دختر تراجنسی به بازی پرداخته است که سر و صدای زیادی به پا کرد.

او در مورد حضور خود در نقش تراجنسی در فیلم آینه های رو به رو گفته است که :

” جواب کامل این سوال را خانم آذربایجانی، کارگردان فیلم می‌توانند به شما بدهند، اما تا جایی که می‌دانم، من اتفاقا به خاطر نقشی که در آفساید بازی کرده بودم، انتخاب اول ایشان نبودم. دلیل آن هم این بود که ایشان نگران بودند که من به دلیل شباهت‌های ظاهریِ دو نقش، به اشتباه، بازی‌ ای را که در آفساید ارائه کردم برای آدینه نیز تکرار کنم و این اتفاقی بود که اگر می‌افتاد، بسیار به نقش لطمه می‌زد؛ چون آدینه بازی‌ای می‌طلبید که می‌بایست تماشاگر را در مورد جنسیت خود بازیگر هم دچار تردید می‌کرد و با نقش دختری که عامدانه ادای پسرها را در می‌آورد، به شکل ظریف و بسیار حساسی تفاوت داشت. همین تفاوت هم در ابتدا دلیل اصلی من برای پذیرفتن بازی در این نقش بود. البته در عین حال آنقدر موضوع و فیلمنامه را دوست داشتم و از همان ابتدا احساس خوبی هم به کار و هم به عوامل حرفه‌ای کار پیدا کرده بودم که دلم می‌خواست این همکاری را تجربه کنم.”

تاثیر نقش تراجنسی در دیدگاه او

 ” تا قبل از بازی در این فیلم، من هم مثل بقیه از کنار چنین افرادی عبور می‌کردم و خیلی به آن‌ها نزدیک نمی‌شدم. رسیدن به این نقش کار بسیار سختی بود؛ اما با تحلیل خود فیلمنامه، مشورت با کارگردان و ملاقات و گفت‌وگو با دو-سه نفر از آدم‌هایی که خودشان تراجنسی هستند، سعی کردم به نقش نزدیک بشوم. می‌دانستم از خودم باید بسیار فاصله بگیرم و چنین تصور کنم که انگار پسربچه‌ای درون من وجود دارد و او رفتار و حرف زدن‌های مرا هدایت می‌کند. هدایت و راهنمایی‌های کارگردان نیز بسیار کمکم کرد که هم به درک درستی از شخصیت برسم و هم بتوانم تداوم حس‌هایم را به درستی حفظ کنم.”

حمایت از حضور بانوان در استادیوم

او در حمایت از ورود بانوان به ورزشگاه های کشور گفته است که : “بسیاری از دختران سرزمین من دغدغه حضور در ورزشگاه را دارند و سال‌های‌ سال است که این موضوع حل نشده است. من به شخصه چنین دغدغه‌ ای نداشته ام اما با حضور بانوان در ورزشگاه مخالف نیستم و فکر می‌ کنم هیجان حضور در استادیوم برای هر کسی که علاقه‌ مند به فوتبال باشد مهم است.”

تصویر شایسته ایرانی

فیلم های سینمایی

 • فیلم آفساید (1384)
 • فیلم موج سوم (1387)
 • فیلم آینه‌های روبرو (1388)
 • فیلم امکان مینا (1394)
 • فیلم فصل نرگس (1394)
 • فیلم کامیون (1396)

سریال و مجموعه های تلویزیونی

فیلم های تلویزیونی

 • تله فیلم نشانی لاله ها
 • تله فیلم سایه ها

نمایش و تئاتر

 • نمایش روز عقیم
 • نمایشنامه خوانی سنترال پارک وست
 • نمایش نامه خوانی شب سال نو

اینستاگرام شایسته ایرانی

خانم ایرانی صفحه ای در اینستاگرام دارد و از طریق این صفحه با طرفداران خود در ارتباط است.

صفحه وی از طریق آدرس زیر در دسترس می باشد :

www.instagram.com/shayestehirani

تصاویر و عکس های شخصی شایسته ایرانی

شایسته ایرانی به عنوان مدل

شایسته ایرانی در جشنوار بين المللى فيلم شهر

شایسته ایرانی و خواهرش شیما در کودکی

شایسته ایرانی در سى و پنجمين جشنواره بين المللى فجر

شایسته ایرانی در اکران فیلم فصل نرگس

شایسته ایرانی در نمایی از سریال ترور خاموش

شایسته ایرانی و زیبا بروفه

شایسته ایرانی به همراه نگار آذربایجانی و سحر صباغ سرشت

شایسته ایرانی و یکتا ناصر

شایسته ایرانی و همایون ارشادی