پژمان جمشیدی

بیوگرافی پژمان جمشیدی فوتبالیست و بازیگر همراه با عکس های جدید و اینستاگرام

نام پژمان
نام خانوادگی جمشیدی
تاریخ تولد 20 شهریور 1356
محل تولد تهران
وضعیت تاهل مجرد
تحصیلات انصرافی لیسانس عمران
شغل بازیگر، فوتبالیست
سالهای فعالیت 1390 تا اکنون

پژمان جمشیدی کیست؟

پژمان جمشیدی متولد 10 شهریور 1356 در تهران است و 44 سال سن دارد. قد او 180 سانتی متر است. یک برادر بزرگتر از خود بنام هومن متولد 1353 و یک خواهر کوچکتر از خود بنام مامک جمشیدی متولد سال 1361 را دارد.مادرش معلم دبستان و پدرش هم دبیر زیست شناسی و زمین شناسی دبیرستان بوده است.

پدر ایشان فوق لیسانس زمین شناسی و لیسانس تربیت بدنی داشته اند در سال 1340 که این مدارک بسیار ارزشمند بودند.

شروع فوتبال

جمشیدی می گوید: از زمانی که دست چپ و راستم را شناختم عاشق توپ پلاستیکی شدم و دنبال فوتبال رفتم، همیشه از من می پرسند فوتبال را از کی شروع کردم اما واقعا نمی دانم من دیپلم سنگ نوردی هم دارم اما آنقدر عاشق فوتبال بودم که ورزش های دیگر در کنار فوتبال قرار می گرفت. اول راهنمایی بودم که یک معلم ورزش داشتیم آن زمان که مدرسه فوتبال وجود نداشت، یک روز گفت یک پوشه و عکس و یک برگه کپی از شناسنامه و 150 تا تک تومانی بیاورید که به تیم آموزشگاهی بروید همین کار را کردم و از همان جا فوتبال حرفه‌ ای ام آغاز شد. بغل پا زدن و خیلی از تکنیک‌ ها را مدرسه فوتبال یاد گرفتم.
از همین کار آموزشگاهی به تیم باشگاهی رفتم، عضو تیم نوجوانان دارایی تهران شدم و پایم به تیم‌ ها باز شد. از همان سالی که در تیم دارایی سال 1374 بازی کردم به تیم ملی نوجوانان هم دعوت شدم.

جمشیدی در سال 1376 به جوانان باشگاه کشاورز پیوست. سپس به تیم سایپا دعوت شد او با درخشش های که داشت به ولفسبورگ آلمان هم دعوت شد اما بخاطر پیروزی قید حضور در آن تیم را زد و با قرار داد 14 میلیون تومان در سال 1379 وارد تیم پرسپولیس شد.

تحصیلات پژمان جمشیدی

اقای جمشیدی مهندسی عمران میخواندند که با گذراندن 115 واحد از آن انصراف دادند. وی در این رابطه می گوید: (من کلا معماری را بیشتر دوست داشتم نسبت به عمران، اصلا هم مدرکم را نگرفتم سال آخر مشکلاتی با دانشگاه پیدا کردم و سنوات ندادند و باید دو ترم دیگر می‌ خواندم

من 115 واحد پاس کرده بودم که دیگر دانشگاه را رها کردم، آن زمان اوج فوتبالم بود و در پرسپولیس حضور داشتم.)

وی حتی از خانم فائزه‌ هاشمی‌ رفسنجانی نامه‌ای داشت که می توانست یک ترم دیگر مانده درسش را بخواند و مدرکش را بگیرد اما می گوید: ( مشکلی داشتم در عالم بچگی، درگیر بحث عشق و عاشقی شده بودم و اصلا روی نامه اقدامی ‌نکردم.)

حضور در دربی

پژمان جمشیدی در هشت دربی حضور داشته است که از بین آنها یک بازی برد، دو بازی باخت و 5 بازی مساوی شده بود.

کنار گذاشتن فوتبال

جمشیدی سال 90 بازی در فوتبال را کنار گذاشت و بعد از آن دو سال در تیم پاراگ مربیگری کرد و  قهرمان جام حذفی تهران شد اما با پیش آمدن بحث بازیگری دیگر کلا از فوتبال دور شد.

شروع فعالیت هنری

جمشیدی در رابطه با نحوه بازیگر شدنش میگوید: من سال 81 در مراسمی با خانم بهاره رهنما آشنا شدم و همیشه دوست داشتم پیمان همسر سابقش را ببینم چند مصاحبه از او خواندم و به نظرم آدم جذابی آمد. خانم رهنما گفت شوهرم پرسپولیسی است و یک شب شام من را به منزل شان دعوت کرد. من و پیمان خیلی دوست شدیم با هم به فوتبال می رفتیم و فوتبال می دیدیم بیشتر بحث های ما آن زمان فوتبالی بود. زمانی که بازی می‌ کردم وقتی به سوپرمارکت می‌ رفتم فروشنده اصلا نمی‌ گذاشت دست به هیچ چیزی بزنم و خودش همه چیز را می‌ آورد اما وقتی فوتبالم تمام شد دیگر به من محل نمی‌ گذاشت و خودم باید همه چیز را برمی‌ داشتم. یا وقتی به بانک می‌ رفتم اصلا نوبت و این حرفها نبود و سریع کارم انجام می‌ شد، اما بعد از فوتبالم به بانک رفتم و دو ساعت نشستم، کسی هم من را نشناخت و چکم هم برگشت خورد، اما وقتی از بانک آمدم بیرون دو نفر آمدند و با من عکس انداختند، این برایم کمدی جالبی بود.

اینها را به پیمان قاسم‌ خانی می‌ گفتم که او می‌ گفت از اینها یک خط بنویس، طرحش را پیمان نوشت و قرار شد عید 91 آن را بسازند که نرسید به سال بعدش موکول شد. پیمان گفته بود فقط در صورتی فیلمنامه سریال پژمان را می نویسد که یک فوتبالیست بازی کند دوباره گفت دوست داری خودت بازی کنی ؟! چند روز مهلت خواستم برای فکر کردن …

پیمان گفت به من اعتماد کن و من قبول کردم از زمانی که بازی در سریال را پذیرفتم تا شروع تصویربرداری، سه هفته طول کشید بنابراین زمان کافی برای آموزش بازیگری و کمک گرفتن از کسی نداشتم و این شد که به این حرفه وارد شدم.

حواشی پژمان جمشیدی

مدتی بعد از شروع بازیگری و حضور فعال در تئاتر و سینما بسیاری به نقد آقای جمشیدی پرداختند و گفتند: او هنوز هم نان شهرتش در فوتبال را می‌خورد. حتی زمانی که در جشنواره فجر نامش در لیست نامزد های بهترین بازیگر مکمل مرد دیده شد این فضای نقد به جای بهتر شدن به سمت نیش و کنایه رفت.

جمشیدی در کشاکش این طعنه ها در گفت‌و‌گویی عنوان کرد:« من همیشه این را می‌دانستم که تئاتر جای محترمی است و آدم‌هایی که از تئاتر می‌آیند، بسیار آدم‌های محترمی هستند اما این موضوع را نمی‌دانستم که عرصۀ تئاتر آن‌قدر محصور است‌، فحش‌هایی که برای بازی در این کار به من دادند،‌ زمانی که در پرسپولیس بازی می‌کردم از علی پروین نخورده بودم!»

اینستاگرام

آقای جمشیدی در پیج اینستاگرام خود با 1.5 میلیون فالوور از فضای مجازی خداحافظی کردند.

اینستاگرام پژمان جمشیدی + سایر شبکه های اجتماعی و ارتباطی

آثار پژمان جمشیدی

سریال ها

تصویر عنوان سال انتشار
دانلود سریال زیرخاکی دانلود سریال زیرخاکی 1399
تصویر ندارد
دیوار به دیوار2 1397
تصویر ندارد
دیوار به دیوار 1 1396
تصویر ندارد
نفس 1396
تصویر ندارد
سال های ابری 1393
تصویر ندارد
پژمان 1392
تصویر ندارد
ساختمان پزشکان 1390

جوایز و افتخارات پژمان جمشیدی

نامزد یا برنده جشنواره سال بخش نام اثر
نامزد سیمرغ بلورین 36 فیلم فجر 98 بهترین بازیگر نقش مکمل مرد سوء تفاهم