بیوگرافی پیمان قاسم خانی + عکس همسر جدید

نام پیمان
نام خانوادگی قاسم خانی
تاریخ تولد 30 دی 1344
محل تولد تهران
وضعیت تاهل متاهل
همسر میترا ابراهیمی
فرزندان پریا
تحصیلات لیسانس آمار
شغل نویسنده،کارگردان
سالهای فعالیت 1372 تا اکنون

بازیگران :

پیمان قاسم خانی کیست؟

پیمان قاسم خانی نویسنده، بازیگر و کارگردان متولد 30 دی 1344 در تهران است و حدود 55 سال سن دارد. وی یک برادر به نام مهراب دارد که او نیز در فیلم نامه نویس است.

تحصیلات پیمان قاسم خانی

قاسم خانی مدرک لیسانس آمار انفورماتیک از دانشگاه اهواز را دارد ولی در این حوزه فعالیت چندانی نداشته است. وی دوره فیلمنامه نویسی را در مرکز آموزش فیلمسازی باغ فردوس گذرانده است و پس از آن مدت کوتاهی را نیز در کلاس های بهرام بیضائی شرکت کرده است.

شروع فعالیت هنری پیمان قاسم خانی

وی از سال 1370 فعالیتش در حوزه فیلمنامه را آغاز کرده است و در این حوزه فعالیت داشته است. اکثر مردم نام پیمان قاسم خانی را در کنار نام مهران مدیری می شناسند و همکاری نزدیک این دو هنرمند آنها را با یکدیگر مشهور کرده است. در بیشتر سریال ها و آثار مهران مدیری نام پیمان قاسمخانی نیز دیده می شود.

اما طی ده سال اخیر گویا اختلافاتی بین این دو هنرمند وجود داشته است که سبب شده همکاری آنها با یکدیگر کم رنگ شود. اما شروع همکاری مجدد پیمان قاسمخانی با مهران مدیری از سال 1398 با سریال هیولا رقم خورد.

قاسم خانی علاوه بر فیلم نامه نویسی در حوزه کارگردانی و بازیگری نیز دستی دارد و در آثاری مثل سن پطرزبورگ ، زندگی مشترک آقای محمودی و بانو ، فیلم عاشقانه ، فیلم طبقه هساث و… بعنوان بازیگر حضور داشته است ، اخیرا نیز پیمان در فیلم چهار انگشت در چند سکانس با حامد محمدی همکاری کرد.

 ازدواج با بهاره رهنما و طلاق

پیمان قاسمخانی سال 1370 با بهاره رهنما بازیگر مشهور ازدواج کرد و حاصل این ازدواج دختری به نام پریا است. اما پس از چندین سال ، بهاره رهنما و آقای قاسمخانی در سال 1394 طلاق گرفتند و خانم رهنما مجدد با امیرخسرو عباسی از تاجران بازار لوازم آرایشی بهداشتی ازدواج کرد.

البته پس از ازدواج مجدد ، بهاره رهنما برای پیمان قاسمخانی آرزوی موفقیت کرده و اعلام داشته است پیمان قدیمی ترین دوست اوست و همچنان رابطه اش با او به عنوان یک دوست ادامه دارد. و این دیدگاه را یکی از ملزومات والدینی که فرزند دارند و از هم طلاق گرفته اند دانسته است.

پریا دختر قاسم خانی ساکن اتریش است و در رشته موسیقی در حال تحصیل می باشد.

ازدواج با میترا ابراهیمی

مدتی قبول شایعه ازدواج اقای قاسم خانی و میترا ابراهیمی در فضای مجازی پخش شده بود که این خبر پس از گذشت چند ماه توسط مهراب قاسم خانی تایید شد. میترا ابراهیمی روانشناسی بالینی است. این زوج با یکدیگر اختلاف سنی 22 ساله دارند و خانم ابراهیمی کوچک تر از آقای قاسم خانی است.

از امتیاز شما متشکریم!

آثار پیمان قاسم خانی

فیلم ها

تصویر عنوان سال انتشار
دانلود فیلم چپ، راست دانلود فیلم چپ، راست
دانلود فیلم چهار انگشت دانلود فیلم چهار انگشت
تصویر ندارد
زندگی مشترک آقای محمودی و بانو 1391
تصویر ندارد
سن پطرزبورگ 1388
تصویر ندارد
عاشقانه 1374
تصویر ندارد
طبقه هساث 1392

کارگردانی ها

جوایز و افتخارات پیمان قاسم خانی

نامزد یا برنده جشنواره سال بخش نام اثر
نامزده سیمرغ بلورین 32 فیلم فجر 1392 بهترین فیلم نامه طبقه هساث
برنده سیمرغ بلورین 22 فیلم فجر 1382 بهترین فیلم نامه مارمولک