حسین پاکدل کیست | بیوگرافی حسین پاکدل و همسرش + اینستاگرام

حسین پاکدل از پیشکسوتان سینما و تلویزیون ایران بوده که در زمینه‌ی نمایشنامه نویسی و اجرا و همچنین تهیه کنندگی تجربه دارد و از هنرمندان شناخته شده کشورمان به شمار می آید که در ادامه این بخش از سایت سبزپندار به بیوگرافی او خواهیم پرداخت.

حسین پاکدل

زندگینامه حسین پاکدل

 • نام: حسین
 • نام خانوادگی: پاکدل
 • متولد: 1338
 • شهر تولد: اصفهان
 • همسر: عاطفه رضوی
 • فرزندان : صبا پاکدل
 • پیشه : بازیگری ، نویسندگی و مجریگری
 • افراد معروف خانواده: مهدی پاکدل و مسعود پاکدل

عکس جدید حسین پاکدل

حسین پاکدل یکی از نویسندگان خوب کشورمان می‌باشد که در تاریخ 1338 در اصفهان چشم به جهان گشود. وی جز محدود هنرمندانی می‌باشد که توانست به مدیریت قسمتی از صدا و سیما دست یابد. آقای پاکدل از سال 1366 تا تاریخ 1373 مدیریت پخش شبکه یک صدا و سیما را بر عهده داشت. ایشان علاوه بر نویسندگی، مجری، نمایش نامه نویس و کارگردان نیز می‌باشد. مدیریت دوره‌های دهم و یازدهم جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان نیز بر عهده ایشان بوده است.وی را می‌توان یکی از افراد تأثیرگذار هنری در دهه 60 شبکه‌های تلویزیونی معرفی نمود که توانست تغییرات گسترده‌ای را در شبکه یک ایجاد نماید. حسین پاکدل درخانواده‌ای هنرمند چشم به جهان گشود. دو برادر دیگر وی نیز بازیگر و مجری صدا و سیما و برنامه‌های بین‌المللی می‌باشند.

حسین و مهدی و مسعود پاکدل سه برادر هنرمند در سینمای ایران هستند.

ممنوع‌التصویری حسین پاکدل

آقای پاکدل برای مدتی ممنوع‌التصویر بوده است. ایشان قرار بود در سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر به عنوان مجری اجرای برنامه داشته باشد اما ناگهان و متأسفانه به دلیل ممنوع‌التصویری ایشان از این برنامه کنار گذاشته شدند. همچنین تصویر ایشان از تیزر فیلم خانه کاغذی در صدا و سیما حذف گردید که باعث اعتراض دیگر هنرمندان شد.

تحصیلات

آقای پاکدل تحصیلات خود را در رشته کشاورزی در دانشگاه شیراز آغاز نمود و در دانشگاه تهران به پایان رساند.

حسین پاکدل

شروع فعالیت هنری

بازیگری را در تئاتر قبل از انقلاب آغاز کرد و با چندین کار نمایشی را بر روی صحنه رفت و کم کم به نمایشنامه نویسی روی آورد و موفق شد چندین کار نمایشی را نویسندگی و کارگردانی کند. از مهمترین نمایش هایی که بعد از انقلاب نویسندگی کرد می توان به سمفونی درد اشاره کرد. که در تالار چهارسو تئاتر شهر تهران در سال ۱۳۸۵ اجرا شد و همچنین نمایش رقص زمین در سال ۱۳۸۸ یکی دیگر از مهمترین کارهای نمایشی او بشمار می آید.

ازدواج و همسر حسین پاکدل

آقای پاکدل با یکی از سرشناس‌ترین بازیگران خانم ایرانی ازدواج نموده است.خانم عاطفه رضوی همسر آقای پاکدل می‌باشند. خانم رضوی

در سال 1347 در شهر تهران چشم به جهان گشود. ایشان بعد از طی آموزش دو ساله تئاتر در تالار محراب بالاخره در سال 1365 به عنوان هنرجوی گریم

تحت آموزش عبدالله اسکندری وارد دنیای هنر گردید. خانم رضوی قبل از ازدواج با آقای پاکدل تجربه یک زندگی ناموفق با آقای مهرداد شکرابی را داشته است.

ثمره ازدواج این زوج هنری، دختری به نام سبا پاکدل می‌باشد.

عکس جوانی و قدیمی حسین پاکدل

بیوگرافی عاطفه رضوی

خانم رضوی در تاریخ 15 اسفندماه سال 1347 در تهران چشم به جهان گشود. در سال 1363 در دوران دبیرستان توانست رتبه اول بخش نمایش را کسب نماید و از طرف آموزش و پرورش به وزارت ارشاد معرفی گردید. همسر اول خانم رضوی مهرداد شکرابی نام دارد که متولد سال 1339 در تهران است.

آقای شکرابی سال 1356 بعد از کسب دیپلم در رشته ریاضی از همان سال تا سال 1360 بهعنوان شاگرد نقاشی بر روی چرم فعالیت داشته است. او از سال 1376 به عنوان مجری فعالیت‌های هنری خود را آغاز نمود.

دختر حسین پاکدل کیست؟

حاصل ازدواج آنها یک فرزند دختر به نام صبا می باشد

آیا حسین پاکدل با مهدی پاکدل و سمانه پاکدل نسبتی دارد ؟

یکی از سوالاتی که به دلیل شباهت فامیلی پیش می آید خویشیت پاکدل های سینمای ایران است.

در این رابطه باید گفت خانم سمانه پاکدل همسر هادی کاظمی بوده و با مهدی و حسین پاکدل نسبتی ندارد.

اما گفته می شود مهدی پاکدل و حسین پاکدل با یکدیگر برادر هستند.

همسر حسین پاکدل

فعالیت های هنری

حسین پاکدل در سال ۱۳۷۶ بازیگری را در سینما آغاز کرد و با فیلم سینمایی یاسهای وحشی به کارگردانی محسن محسنی‌نسب اولین گام خود را در سینما برداشت و در کنار جعفر دهقان و سید جواد هاشمی و حمید طالقانی به ایفای نقش پرداخت.

ایشان در سال ۱۳۷۹ با درخشش در فیلم سینمایی مسافر ری موفق شد که مهم ترین فیلم سینمایی دوران بازیگری اش را انجام بدهد فیلمی تاریخی و مذهبی که درباره خلافت عباسی و امام دهم شیعیان بود.

در این فیلم سینمایی بازیگران شناخته شده بزرگی همچون داریوش ارجمند و جمشید هاشم پور و محمد رضا شریفی نیا و پروانه معصومی و رضا شریفیان و سیروس گرجستانی و رضا رویگری بازی می کردند

فیلم سینمایی لانتوری و برف روی کاج ها و آزادی مشروط از دیگر کارهای سینمایی او در سال ۱۳۹۴ بود

آخرین فیلمی که آقای حسین پاکدل در سینما بازی کرده “دیدن این فیلم جرم است” می باشد که توسط رضا زهتابچیان ساخته شده است در این فیلم بازیگرانی همچون لیندا کیانی و حمیدرضا پگاه و محمود پاک نیت بازی می‌کنند.

در ادامه به بررسی کامل فیلم ها و آثار حسین پاکدل می پردازیم.

سینما و تلویزیون

نویسنده و کارگردان

 • “سمفونی درد”تهران، تئاترشهر، تالار چهارسو؛ ۱۳۸۵
 • “رقص زمین” تهران، تئاترشهر، تالار چهارسو؛ ۱۳۸۸

تلویزیون نویسنده

 • “قصه‌های شب سیما”؛ ۱۳۷۴
 • “شلیک نهایی”؛ ۱۳۷۵ “همسایه‌ها”؛ ۱۳۷۸
 • “سفر سبز”؛ ۱۳۷۹ “شبی از شب‌ها”؛ ۱۳۸۱
 • “دکتر حسابی”؛ ۱۳۸۲

تئاتر

 • بازی در تئاتر کلنل؛ تهران؛ ۱۳۹۶
 • نویسندگی و کارگردانی حضرت والا
 • نویسندگی و کارگردانی رقص زمین
 • نویسندگی و کارگردانی سمفونی درد
 • نویسندگی نمایشنامه دکتر نون (به کارگردانی هادی مرزبان) برداشتی از رمان نوشتهٔ شهرام رحیمیان
 • نویسندگی نمایشنامه پروانه‌های آسیایی (به کارگردانی محمد حاتمی) با نگاهِ آزاد به رمان تنهایی پرهیاهو اثر بهومیل هرابال
 • کارگردانی نمایش’کابوس حضرت اشرف’
 • نویسندگی نمایشنامه «پروانه‌های آسیایی» (محمد حاتمی) تهران، تئاترشهر، تالار سایه؛ ۱۳۸۵

تجربه تهیه کنندگی

ایشان تا به حال چهار اثر هنری را نیز تهیه کنندگی کرده است. برنامه قصه شب سیما در سال ۱۳۷۴ و اینجا ایران است در سال ۱۳۷۵ و مجموعه عروسکی سفرها در سال ۱۳۷۶ از کارهای هنری بوده که ایشان تهیه کنندگی آن را برعهده داشته است.

حضور در شبکه نمایش خانگی

آقای پاکدل اولین بار با سریال عالیجناب به شبکه نمایش خانگی آمد اما این سریال با اقبال کمی در این شبکه مواجه شد.

اخیرا نیز شاهد حضور حسین پاکدل در بین بازیگران سریال دل و مانکن هستیم. دل سریال به کارگردانی منوچهر هادی است که می توان آن را از آثار پر بازیگر نامید. سریال های آقای پاکدل در شبکه نمایش خانگی عبارتند از :

سوابق ریاستی

حسین پاکدل مدیر سابق شبکه صدا و سیما بوده و در سال‌های ۱۳۶۶ تا ۷۳ به عنوان رئیس شبکه اول سیما فعالیت داسته است.

حسین پاکدل همچنین مدتی به عنوان مدیر مجموعه نمایشی تئاتر شهر منصوب بود.

اینستاگرام حسین پاکدل

صفحه رسمی او در شبکه اجتماعی اینستاگرام به آدرس زیر فعال است وی اکنون بیش از 205 هزار دنبال کننده دارد.

Instagram.com/pakdel.hossein

پاکدل بر سر صحنه عاطفه رضوی همسر پاکدل مهدی پاکدل برادر حسین پاکدل حسین پاکدل در جشنواره فجر پاکدل در سر صحنه عاطفه رضوی و حسین پاکدل

حسین پاکدل در کنار همسر و دخترش صباحسین پاکدل و همسرش عاطفه رضوی تصاویر دو نفره حسین پاکدل و همسرش عاطفه رضوی حسین پاکدل و دخترش صبا

عکس های حسین پاکدل