بیوگرافی عارفه معماریان بازیگر نقش طاهره در سریال جذاب پایتخت + عکس های جدید و اینستاگرام

نام عارفه
نام خانوادگی معماریان
تاریخ تولد 1370
محل تولد مشهد
وضعیت تاهل مجرد
شغل بازیگر
سالهای فعالیت 1395

بازیگران :

عارفه معماریان کیست؟

عارفه معماریان متولد 1370 در مشهد  و بازیگر جوان و خوش آتیه سینما، تلویزیون و شبکه نمایش خانگی است

شروع فعالیت هنری با تئاتر

بیشتر فعالیت حرفه ای عارفه معماریان در عرصه تئاتر بوده است و در این عرصه نمایش های درخشانی از او به جای مانده است. از جمله این فعالیت ها می توان به نمایش “دیکتاتور عاشق به نویسندگی و کارگردانی اصغر خلیلی ، نمایش “رادیکال 2” به کارگردانی امیر بشیری و نویسندگی محمد نقایی (که در جشنواره ین المللی تئاتر فرانسه پاریس به نمایش گذاشته شده است) ، نمایش “اطلسی های لگد مال شده” به کارگردانی فرزاد علوی و نویسندگی تنسی ویلیامز و غیره اشاره کرد.

حضور در سریال پرمخاطب پایتخت

خانم معماریان بعد از بازی های درخشان خود در تئاتر پیشنهادهای کاری خوبی دریافت کرد. همچون پیشنهاد بازی در سریال پر مخاطب پایتخت 6. هرچند نقش او کوتاه بود اما او توانست با همین نقش کوتاه (طاهره دختر محمود نقاش و معشوقه سابق نقی معمولی) به خوبی خود را به بینندگان تلویزیون معرفی کند.

اولین فیلم کوتاه

این بازیگر جوان توانایی خود را در فیلم کوتاه نیز با ایفای نقش برجسته در فیلم کوتاه  “یازده” به کارگردانی و نویسندگی میثم یوسفی و تهیه کنندگی بهروز هداوند تولید شده در زمستان 1396 به معرض نمایش گذاشته است.

حضور در شبکه نمایش خانگی

خانم معماریان برای اولین بار با سریال مانکن به شبکه نمایش خانگی آمد. معماریان در این سریال نقش بهار صوفیان را بازی می کرد و هم بازی امیرحسین آرمان، الهام پاوه نژاد، مریلا زارعی و …بوده است.

ازدواج و همسر

خانم معماریان هنوز ازدواج نکرده اند و هرگونه تیتر مبنی بر ازدواج و همسر ایشان برای جلب مخاطب می باشد.

اینستاگرام عارفه معماریان + سایر شبکه های اجتماعی و ارتباطی

آثار عارفه معماریان

سریال ها